Turistické lokality


V této části se vám budu snažit představit nejzajímavější místa v Krkonoších.

Pro milovníky zimních sportů je zajisté nutné zmínit asi nejznámější zimní střediska: oblíbený Špindlerův Mlýn, Rokytnici nad Jizerou, Harrachov či Pec pod Sněžkou.

Za slovo však stojí i mnohé místní rarity:

Mechové jezírko je jedině ledovcové jezero v Krkonoších a nachází se poblíž Dolních Míseček. Problém je, že zarůstá mechorosty a je proto nebezpečné. Z tohoto důvodu je pohyb veřejnosti omezen.

Štěpánka je zase rozhledna na samém západním okraji pohoří. Nachází se poblíž Kořenova. Jedná se o novogotickou památku. Z rozhledny je krásný pohled nejen na Krkonoše, ale i na Jizerské a Lužické hory. Za dobrého počasí lze dohlédnout až na Bezděz.

Labská louka byla po staletí důležitým bodem pro České země. Vedla zde důležitá obchodní stezka. Podle jména je jasné, že zde pramení řeka Labe, avšak kromě ní odtud vytéká i potok Mumlava.

Poblíž Rokytnice nad Jizerou narážíme na další přírodní krásu, a to na Huťský vodopád. Nachází se na Huťském potoce a padá z výšky dvaceti metrů. Potok se v Rokytnici vlévá do Jizery.

Od roku 2000 je také veřejnosti přístupný malý krkonošský hrádek zvaný Aichelburg v blízkosti Temného Dolu.

Další historickou památkou je i bývalá dělostřelecká tvrz Babí, která byla vystavěna jako součást československého opevnění v létech 1937-38. Jejím úkolem byla obrana místa, kudy k nám v minulosti vnikly zahraniční armády. Tato tvrz se nachází poblíž Trutnova.

V poslední době velmi diskutovanou záležitostí se stala i nová česká poštovna Anežka na vrcholu Sněžky. Jedná se o dílo architektů Martina Rajniše a Patrika Hoffmana. Právě sem o Vánocích chodí dopisy s adresátem "Ježíšek".