Pohostinství v Krkonoších

Po dni plném pohybu každý dostane hlad. Jelikož jsou Krkonoše dnes už tradičním turistickým cílem, místní hoteliéři a majitelé hospůdek či restaurací se snaží zajistit dobré pohoštění pro návštěvníky různých chutí.

 

Tradiční hospody a hospůdky

Našinec zajisté nepohrdne dobrou gulášovou či dršťkovou polévkou, následovanou buď bohatým menu hotových jídel, či nějakou podnikovou specialitkou. Tyto Hospůdky bývají stylově vybavené a posezení zde je velice příjemné, nejednou se protáhne více než na jídlo.

 

Pizzerie

Dnešní poptávka po pizze a italských jídlech je opravdu veliká, i proto je nutné uspokojit hosty s "italskými chutěmi". To obstará nejedna pizzerie, kde si vyberete z širokého menu pizz, těstovin a salátů. Často jsou pizzerie zkombinované se steak house, takže pokud budete po celodenní lyžování opravdu vyhládlí, zajisté nepohrdnete dvousetgramovým steakem s nějakou luxusní omáčkou.

 

Orient a exotická jídla

Pod nálepkou "Orient" teď nemám na mysli pouze celorepublikově všudypřítomné čínské restaurace, do kterých jsme si i přes námitky zvykli všichni chodit. Hlavní výhodou jsou velice příznivé ceny a obrovské porce, takže vskutku asi málokdy odsud odejdeme hladoví. Ale nezůstaňme jen u "Čín", v posledních letech na naše území expandovali i další kuchařští mistři z východu: Libanonci, Korejci, Turci a také Japonci. Z vaší dovolené se může stát multikulturální zážitek. Tyto restaurace jsou často typu fast food a nacházejí se v útulných malých prostorách. Samozřejmostí je i služba take-away.

 

Vývařovny piva

Některé krkonošské pivovary nabízejí možnost poobědvat ve stylovém prostřední, přímo mezi varnami na pivo. Kromě klasické nabídky jídel na jejich jídelním lístku najdete zajisté a pivní speciality. Pokud nemáte hlad na velké jídlo, zajisté vás potěší tradiční pivní sýr a pivo.